Фланель - дивовижна тканину.  Вона набула великого поширення при виготовленні одягу, але в якості матеріалу для постільної білизни зустрічається рідше ніж бязь, батик або сатин.  Виправимо цей недолік.

Тканина фланель - що це?
Перш за все фланель - це тип тканини з одне або двостороннім начосом, в якому можуть застосовуватися кілька типів плетіння - в основному полотняне, саржевое, рідше репсовий або сатинова.  Характеризується високою щільність волокон, і як правило - великою питомою вагою.


Найперші фланелеві тканини виготовлялися з вовни, і в основному використовувалися для виробництва верхнього одягу.  Вовняна фланель товщі і щільніше, і застосовується до цих пір як в чистому вигляді, так і в комбінації з іншими типами волокон, аж до синтетичних.  Щільність більш-менш якісних фланелевих тканин починається з 130 г / м2, і може доходити до 260 г / м2.  Але настільки щільні фланелі відносяться до технічних, і в побутових цілях не використовуються.


Для постільної білизни застосовується бавовняна фланель, як правило, з одностороннім начосом.  Щільність постільній фланелі зазвичай знаходитися близько 160-170 г / м2.  Більше щільність - білизна ставати грубіше і важче, а менше - страждають довговічність і експлуатаційні якості.


Є три основні способи фарбування фланелевою тканини, але для постільної білизни в основному застосовуються метод набивання з лицьової частини або просто вибілена тканина.  Гладкофарбований метод, коли кольорова нитка вплітається ще на виробництві полотна зустрічається набагато рідше, даний спосіб частіше застосовують в одежних тканинах.
Дуже часто і абсолютно помилково у нас фланель називають байкою.  Насправді це абсолютно різні матеріали, справжня байка набагато щільніше (360 г / м2), твердіше і жорсткіше, завжди має двосторонній начісування.  Вовняна байка найчастіше застосовується при виготовленні верхнього одягу - пальто і курток, а бавовняна - в взуттєвої промисловості.  Так що знайомі нам з дитинства байкові пелюшки, піжами і повзунки - справді фланелеві.

Фланель як тканину для ліжок.
Якщо фланелеві пелюшки і дитяча постільна білизна для нас цілком звично і буденно, то повноцінне "доросле" фланелевою білизну зустрічається не так вже й часто.  А дарма, адже фланелевою постільна білизна має велику кількість позитивних якостей.  Заздалегідь уточнюємо - фланель це "зимова" тканина!  Вона відмінно утримує тепло, незважаючи на щільне плетіння - непогано дихає, і при цьому володіє хорошими гігроскопічними властивостями.  Поверхня фланелевого білизни за рахунок присутності начісування м'яка на дотик, дуже приємна, немов обволікає шкіру.  Більшість якісного фланелевого постільної білизни, і майже все дитяче, виготовлені повністю з натуральних компонентів, включаючи природні барвники.  Це зменшує шанс зустрітися з алергіями та іншими реакціями на НЕ екологічну продукцію.  А ще фланель не електризується.


Фланелева постільна білизна часто вибирають ті, кому не подобається сатин або інші шелкоподобние тканини, але хочеться чогось більш делікатного та приємного на дотик, ніж бязь і іже з нею подібні матеріали.  І звичайно фланель завдяки своїм властивостям - кращий матеріал для дитячої постільної білизни.


Фланелева постільна білизна має свої особливості, коли справа заходить і його пранні.  Воно може витримати багато прань (до 300 і більше) без виснаження волокон, спасибі щільному плетінню.  Але головна принада фланелі - ворсовий начісування - не дуже любить зайве тертя в будь-якому його вигляді, він просто стирається коли стирається.  Вибачте за каламбур :-).  Правда, є простий вихід - вивернути ліжко навиворіт і прати в такому вигляді.  Тільки не питайте як вивернути навиворіт простирадло.  Просто засуньте її в підодіяльник.  Прання виробляти в делікатному режимі.  І звичайно без агресивної хімії - відбілювачів та іншого, тим більше зараз є достатній вибір засобів для ніжних тканин.  Прання при високій температурі може призвести до збігання вироби, та й начісування може скочуватися в катишки.  До речі, це ж відноситься і до прасування - можна, але не гаряче.  Взагалі коректний від виробника, ваша головна задача - зберегти чарівний начісування, без якого фланель ставати чимось незрозумілим і втрачає свої тактильні властивості.  Вручну краще не прати і не вичавлювати.  Сушити - можна і потрібно.  Правильна прання робить фланель тільки м'якше

Чому варто купити фланелевою постільна білизна?
У всього є свої переваги і недоліки.


Почнемо з плюсів:
1. Непередавані тактильні відчуття.  М'якість і ніжність матеріалу, яку можна порівняти хіба що зі шкірою немовляти.
2. Тепла, при цьому дихаюча тканина, під якою тіло не потіє.
3. Гігроскопічні властивості.  Як за рахунок провідності вологого повітря, так і за вбирання надлишків вологи мікроволокнами начосом.
4. Екологічність і гіпоалергенність.
5. Довговічність.
6. Демократична ціна.

У всього є мінуси:
1. Фланелева постільна білизна - явно не літній варіант.
2. Гигроскопичность фланелі може зіграти і погану роль.  А саме - увібрати занадто багато вологи і стати банально мокрою.  Сохне фланель погано.
3. Вага.  Висока щільність дає знати.
4. Специфічний догляд, спрямований на перешкоджання освіти катишек і збереження начісування максимально цілісним.