Вибираючи постільну білизну з бавовни, необхідно враховувати і особливості догляду за нею, у тому числі, як прати, сушити і прасувати. Прості правила допоможуть зберегти охайний зовнішній вигляд вашого комплекту, який буде служити не один рік. Сьогодні ми поділимося загальними порадами, як прати постільну білизну з даного виду тканини.

Буде цікаво дізнатися: Українське постільна білизна з органічної бавовни «Бавовняні традиції»

Постельное белье из хлопка

Як прати бавовняну постільну білизну: 6 простих порад


Якщо ви хочете забезпечити собі приємний і міцний сон, варто міняти постільну білизну. Більшість роблять це занадто часто, не дотримуючись загальних правил і рекомендацій. Це, в свою чергу, призводить до зношеності тканини, вона починає розповзатися і при тактильному контакті вже не відчуваєш всієї м'якості, яка була до прання.

Чистое постельное белье из хлопка после стирки

Напевно, всі колись користувалися бавовняним постільною білизною або досі застеляють ним своє ліжко. Популярність такого полотна відома давно – це натуральний матеріал, який чудово вбирає вологу, зберігає тепло і пропускає повітря. Але, напевно, багато хто стикався з питанням, що стосується очищення даного комплекту. Чи можна прати постільну білизну з бавовни і як часто? Давайте обговоримо хвилюючі моменти прямо зараз.

Читайте також: «Новинка! Постільна білизна з органічної бавовни EcoCotton»

1. Машинка або ручне прання: вибираємо найкращий спосіб
Якщо ви придбали новий набір бавовняної постільної білизни, перше прання краще провести вручну в холодній воді. В подальшому, ви зможете проробляти такий процес вже в пральній машині. 

Выбираем способ стирки  постельное белье из хлопка

2. Сортуємо виробу за кольором і ступеня забруднення 
Кожна господиня знає, що кольорову і білу постільну білизну разом прати не можна, так як це зіпсує білосніжний вигляд вашого комплекту. Крім цього, не варто закидати в барабан пральної машинки тканини з бавовни разом з синтетичними, інакше – підніметься ворс, зникне м'якість і з'являться грудочки. 

Сортування у вас повинно відбуватися за трьома видами колборовоїї палітри: біле (сіре), чорне і кольорове. Намагайтеся однотонні вироби з бавовни прати з речами такого ж відтінку або кольору.

Крім колірної класифікації, сортуйте комплекти і по мірі забруднення. Обов'язково вивертайте наволочки і підковдри навиворіт, щоб накопичений в куточках бруд або пил не залишалася там після прання. Якщо на наволочках є замочки, їх краще закрити, щоб не пошкодити при пранні тканину. Не забувайте, що бавовна дуже добре вбирає вологу, тому не варто завантажувати барабан по повній, інакше виріб не відіпрається. 50% заповнення машинки – цього достатньо для легкого прання, полоскання і віджимання.

3. Вибираємо температурний режим
Перед тим, як закинути постільна білизна з бавовни, ознайомтеся з рекомендаціями виробника, а також ярликом, на якому вказується, температура при якій можна прати даний комплект. Якщо вам невідомо позначення знаків, ви можете прочитати про це інформацію в інтернеті. Найчастіше, білі бавовняні вироби витримують високу температуру – до 90 градусів (для виварювання), що жодним чином не впливає на якість матеріалу. Але для кольорових тканин рекомендують виставляти температурний режим, який не перевищує 40 градусів. При такій температурі ви зможете також якісно вивести бруд і продезінфікувати тканину. 

4. Засоби побутової хімії для прання
Ще однією важливою особливістю, яку варто взяти до уваги – це вибір прального порошку. Білу постільну білизну з бавовни треба прати за допомогою м'яких відбілювачів, без вмісту хлору, так як це може негативно позначитися на якості даної тканини. Для комплектів різної кольорової палітри використовуйте порошок для кольорових речей.

Порошок для стирки постельного белья из хлопка

Пам'ятайте, що бавовна не переносить оцтову або лимонну кислоту, тому не варто експериментувати. Якщо присутні сильні забруднення можна замочити постіль з бавовни в холодній воді з додаванням скипидару.Дитячу постільну білизну з бавовни можна прати звичайними порошками і разом з комплектами одягу для дорослих, щоб не викликати алергічної реакції на хімічні компоненти.  Батьки, часто, перуть його вручну, якщо дитина зовсім маленька.  Постільну білизну для малюків можна прати і в машинці з використанням подрібненого дитячого мила або засобу по догляду за дитячими тканинами.

 5. Час сушіння: як довго триває процес?
 Для віджимання в пральній машині можете виставити максимальний режим.  Для того, щоб висушити постільну білизну з бавовни краще використовувати народні методи, ніж сушильний пристрій.  Досить винести вироби на свіже повітря, розвісити на білих мотузках і розправити, щоб не було складок.  Кольорові тканини, при сушінні, вивертайте навиворіт.  У сонячні дні такий комплект краще не прати, так як промені сонця негативно позначаються на бавовняних волокнах.

 Щоб легше було прасувати даний виріб, не пересушуйте його, нехай буде трошки вологим.

 6. Приступаємо до прасування
Прасувати  бавовняну тканину можна при 200 градусах на лицьовій стороні, а при наявності декоративних елементів або вишивки - на виворітній.  Якщо є вм'ятини - скористайтеся зволоженням або режимом відпарювання.

Постельное белье из хлопка

 Як часто потрібно прати постільну білизну з бавовни?  Це вже залежить від ваших індивідуальних потреб.  Рекомендують міняти комплект раз в тиждень, щоб відчувати нову свіжість і комфорт під час сну.

 Але, є люди, які страждають від надмірного потовиділення.  Вологе простирадло або наволочка не стануть вашими «хорошими друзями», що призведе до поганого сну і подразнення.  Тому прання, таким людям доведеться робити частіше.

 Також, білу бавовняну білизну варто тримати подалі від прямих сонячних променів, тоді вам не доведеться його вибілювати через пожовклого кольору.

 Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною і всі рекомендації про те, як прати постільну білизну з бавовни в пральній машині, ви візьміть до уваги під час наступного прання.  Поділіться своїми враженнями про статтю і власним досвідом, методами очищення даного комплекту від забруднень.  Будемо раді кожному коментарю і швидко відповімо на всі ваші запитання.