Бязь – натуральний і міцний матеріал, який не втрачає своєї привабливості навіть при регулярному використанні. Саме завдяки цим характеристикам, бавовняну тканину бязь найчастіше застосовують для виготовлення постільної білизни. Наволочки, простирадла та інші речі з такого полотна не викликають роздратування на шкірі, а тому підходять для сну самих маленьких в сім'ї. 

 Постельное белье из бязи

Цікава стаття в тему: Постільна білизна з бязі – плюси і мінуси бавовняної тканини

Постіль з бязі не вимагає особливого догляду, крім стандартного прання і прасування. Але щоб на довше зберегти свіжість тканини і яскравість фарб, краще дотримуватися кількох простих правил.

Як прати постільну білизну з бязі?


Якщо ви придбали новий полотняний комплект, перш ніж застелити його на постіль, необхідно випрати білизну. 

Що це дасть:

  1. пом'якшить тканину (спочатку бязь грубувата на дотик і не зовсім приємна для тіла);
  2. прибере фабричний запах і додасть ніжний аромат свіжості.

При першому пранні нового комплекту білизни в машині потрібно встановити делікатний або ручний режим з мінімальною кількістю оборотів на віджиманні. При цьому матеріал може дати 5% усадки, що для бязі не критично. 

Всі наступні процеси прання відбуваються при температурі 30-60°С, з кількістю обертів до 600/хвилину. Вибирати оптимальну температуру варто з урахуванням щільності тканини для постільної білизни (найякісніша – 130-160 г/кв. м) і малюнка на його поверхні. Так для яскравих принтів вона не повинна бути вище 30 - 40°С, якщо візерунки на ліжку виконані в ніжних тонах – температуру можна збільшити. 

Читайте також: Вибір кольору постільної білизни

Сложенное постельное белье из бязи

Тим, хто довіряє тільки ручному пранню, можна самостійно варіювати температуру води. Оскільки 60°С – досить гаряча для рук, варто знизити показники для зручності прання. Навіть якщо білизна однотонна або світла, воно відпрається вручну і при 30°С.

Комплект постільної білизни з бязі буде чистим і свіжим при використанні звичайного прального порошку або гелю для автоматичних машин. Спеціальних миючих засобів не потрібно. Кондиціонери і ополіскувачі також підходять, а от з відбілювачами краще не поспішати. Він «приглушає» колір на малюнках, роблячи їх менш насиченими. Бязь не втрачає своєї структури і кольору навіть після частих прань.

Така білизна прослужить не один рік, особливо якщо:

  1. Прати його окремо від інших речей. При спільних праннях з шовком або тканинами з поліестеру, бязь стає жорсткою.
  2. Завжди вивертати навиворіт підодіяльник і наволочки. Це проста дія допоможе на довше зберегти красу і яскравість принтів.
  3. Уникати спільних прання білої та кольорової білизни. Для них потрібні окремі режими.
  4. Не заповнювати барабан машини більше, ніж на 50% (1 комплект). Така ступінь завантаження забезпечить дбайливе очищення і полоскання.
  5. Щоб не наробити помилок, перед пранням познайомтеся з ярликом виробу. На ньому виробник вказує оптимальну температуру, режим віджимання, а також інші правила по догляду.Правила стирки постельного белья из бязи

Усадка, як результат неправильної прання


Постільна білизна з бязі має найкращі відгуки від споживачів. Воно довговічне, стійке, але, на жаль, неправильне прання може геть зіпсувати виріб: воно просто зменшиться в розмірах. Якщо ваша білизна зроблена з 100% бавовни – його вже не врятувати. Коли ж бязь для пошиття постільної білизни взята з домішкою штучних тканин – її легко відновити.

Читайте також: Українське постільна білизна з органічної бавовни «Бавовняні традиції»

2 комплекта постельного белья из бязи

Щоб повернути колишні розміри спальним предметам, необхідно замочити виріб в холодній воді на 20 хвилин. Далі акуратно перекласти в пральну машину і вибрати делікатний режим. Після закінчення процедури прання обережно розтягнути білизну на всі боки. Якщо мова йде про підодіяльник або простирадло, краще проводити маніпуляцію удвох. Після цього висушити в підвішеному стані.

Правильна сушка постільної білизни з бязі


Випрані постільні предмети потрібно сушити одразу ж. Бажано робити це на відкритому повітрі. Вішати так, щоб повітря «охоплювало» як можна більшу площу тканини (за кінчики). Вибирайте для сушіння затінені ділянки, уникаючи прямих сонячних променів. Перш, ніж розвісити білизну, його необхідно добре струснути. 

Якщо у вас яскрава кольорова тканина, обов'язково виверніть навиворіт для захисту фарб від вигорання. Тоді постільна білизна з бязі залишиться таким же насиченим та яскравим, як на фото нижче. 

Цікаво почитати: Постільна білизна Home Line – весняні новинки

Яркое постельное белье из бязи

Сушити можна також і в добре вентильованих приміщеннях або сушильній машині (якщо на етикетці є дозволяючий символ). 

Секрети ефективного прасування бязі


Знімати постільну білизну варто злегка вологим, незалежно від щільності тканини бязь. Навіть якщо матеріал відноситься до категорії «Лайт» (тонкий, з щільністю 110 г/кв. м), у вологому стані його буде легше прасувати. Повністю висушену полотно складніше піддається впливу праски, а саме прасування займає набагато більше часу. Якщо виріб все ж пересушився, можна злегка зволожити його паром з праски або скроплюємо водою.

Как гладить постельное белье из бязи 

3 секрету ідеально гладкої білизни, які потрібно запам'ятати:

  • Прасувати тільки з вивороту.
  • Добре нагріти праску для легкості процедури.
  • Використовувати прасувальну дошку.
  • По закінченню прасування білизну не рекомендується відразу складати. Залиште його провітритися хвилин на 15, щоб уникнути виникнення складок на поверхні.

Як зберігати постільну білизну з бязі?


Якісний комплект з бязі прослужить довше, якщо зберігати його в закритій дерев'яній шафі. Меблі повинні знаходитися подалі від вологості і перепадів температур (наприклад, не можна розміщувати поблизу опалювальних приладів). В іншому випадку, постіль може «заселити» дрібних паразитів.

Постельное белье из бязи в нежных тонах

Хоч тканина бязь для постільної білизни коштує недорого і має відмінні відгуки, не варто купувати по 20 наборів. Цілком достатньо 4-5 комплектів, щоб придбаною постыльною білизною регулярно користуватися. Якщо відкласти його надовго, на поверхні з'являться стійкі складки, розгладити які непросто. 


А у вас є постільна білизна з бязі? Як ви доглядаєте за такими виробами? Діліться своїми секретами в коментарях, щоб допомогти тим, хто все ще сумнівається, яку постільну білизну краще: бязь або з інших матеріалів?