Кількість
|
Вартість
|
||
|
Сатин - мабуть один з кращих матеріалів для виготовлення дуже красивої і при цьому практичної постільної білизни.
Тканина сатин - що це?
Перш за все під словом сатин ховається не матеріал, з якого виготовляється сама нитка, а специфічний тип сатинового плетіння. Використовується два типу нитки, одна з яких - кручена, більш гладкіша, а друга - більш щільна і міцна. Завдяки особливості плетіння лицьова частина тканини виходить більш гладка і шовковиста, а виворітна - матова і більш щільніша. Товста нитка надає механічні та експлуатаційні властивості, а тонка - шикарний зовнішній вигляд. Так, при сатиновому плетінні можуть застосовуватись будь-які матеріали, аж до синтетики, тільки б нитки мали відповідні властивості, але традиційно вважається, що сатин - це перш за все бавовна. Також для посилення "шовкового" блиску застосовується додаткова обробка, наприклад прокатка між гарячими валами або мерсеризація - просочування тканини гідроксидом натрію. Втім, часто ефекти, отримані такими методами можуть пропадати в процесі експлуатації - прання зробить свою справу. Найбільше поширення сатин отримав саме в сфері виробництва постільної білизни. І якщо спочатку тканина розглядалась як більш дешевша альтернатива шовку, то зараз це вже окрема ніша в виробництві постільних аксесуарів.
Чому варто купити сатинову постільну білизну?
Розглянемо переваги і недоліки.
Почнемо з плюсів:
- Ну, перш за все це дуже гарна тканина. Шовковий блиск, текстура тканини виглядає дорого і багато, та й сам шикарний зовнішній вигляд всього виробу. Можна застосувати нескінченно безліч епітетів, щоб охарактеризувати красу сатину, але боюся що всіх сторінок сайту для цього не вистачить, тому просто прийміть - виглядає це дуже красиво.
- Сатинова постільна білизна дуже практична. Воно майже не мнеться. Зморшки і вигини легко розправляються. Варто струснути і вуаля - тижнева білизна така ж гладка, як ніби її тільки що постелили. А для ненависників праски і мороки з нею, сатинова постільна білизна - просто знахідка. Зворотний бік простирадла, що має більш шорстку поверхню краще тримається на матраці. Завдяки гладкій поверхні бруд гірше липне, а значить і міняти білизну треба рідше.
- Комфорт. Взимку і в міжсезоння під сатиново. постільною білизною тепло і приємно. Тканина правильно "дихає" і тіло не потіє. При перепадах температури це просто неоціненно. Шкіра просто обожнює сатин, тактильні відчуття просто фантастичні, всякі піжами і нічні сорочки можуть сміливо вирушати на полиці шафи.
- Довговічність. Гарна сатинова постільна білизна може витримувати до 200-300 прань, і то й більше. А завдяки властивості менше бруднитися його потрібно рідше прати, і сатинова постільна білизна може служити роками, не змінюючи свій початковий зовнішній вигляд.
- Ціна. Не можна сказати що сатин дешева тканина, але наближаючись по тактильним і естетичним характеристикам до шовку, він має помітно меншу ціну.
Є мінуси сатинового білизни, і всі вони виходять зі специфіки самої тканини:
- Сатин щільний - а значить влітку повітря скрізь нього проходить помітно гірше ніж, скажімо через бязь. Багатьом сатинова постільна білизна здасться жаркою.
- Сатин гладкий. З незвички тіло може ковзати, шовкові нічні сорочки будуть задиратися, але чим це не привід позбутися від них?
В принципі обидва мінуса - досить ситуативні. Кондиціонер та бавовняна піжама - і ситуація зовсім інша.