Махра – м'яка тканина з закругленими петлями на поверхні, виробляється, як з натуральних, так і синтетичних волокон.

Махрові вироби з синтетичних ниток відрізняються невисокою вартістю, яскравими квітами і найнижчою всмоктуючою здатністю, оскільки поліестер вкрай малогігроскопічний. Крім того, синтетичне полотно електризується в процесі використання і накопичує зайву статичну електрику. Тому купувати та використовувати у побуті махрові вироби з поліестеру вкрай небажано.

Натуральні матеріали для виготовлення махрових виробів – бавовна і бамбук. Обидва ці матеріали володіють високою гігроскопічністю, м'якістю, зносостійкістю. Натуральні махрові рушники мають дуже високий термін служби, правда, при дотриманні деяких правил по догляду.Як правило, найпоширеніший питання з приводу махрових виробів – як прати рушники?


Як прати махрові рушники?


Ми підібрали кілька рекомендацій з приводу прання махрових рушників:

  1. Для махрових рушників замініть звичний порошок рідким засобом для прання. При використанні звичайного прального порошку зростає ризик надати рушникам зайву жорсткість, оскільки порошок не завжди добре вимивається з тканини.
  2. Не використовуйте режим економії води при пранні рушників, а також не завантажуйте барабан пральної машини більше ніж на 2/3. При нестачі води, а також при надмірній щільності виробів під час прання, махровий ворс треться об стінки барабана, стоншується і втрачає м'якість.
  3. Періть рушники окремо. При змішаній пранні існує ризик пошкодження петель махри, вони можуть витягнутися, розірватися, значно зіпсувавши зовнішній вигляд рушників.
  4. При надмірній жорсткості води використовуйте кондиціонер для білизни, який пом'якшить воду, а значить і виріб. Кондиціонер краще підбирати на основі силікону, але не варто зловживати цим засобом, є ризик, збільшити м'якість виробу, але при цьому значно знизити ступінь його гігроскопічності.
  5. Якщо віддаєте перевагу народним засобам для пом'якшення води, то спробуйте для цієї мети звичайний столовий оцет. Склянки буде достатньо, якщо додати його під час режиму полоскання білизни.
  6. Скористайтеся кульками для пінг-понгу під час прання. Кульки допоможуть розпушити петлі, що додасть м'якість рушнику.
  7. Після основного циклу прання використовуйте додатковий цикл полоскання, це гарантовано вимиє надлишки миючого засобу, забезпечивши первинну м'якість рушника.


При дотриманні цих нехитрих правил, ваші махрові рушники будуть радувати вас м'якістю і пухнастістю не один рік. А що робити, якщо рушники, все-таки, втратили м'якість?

Як знову зробити рушник м'яким і пухнастим?

 

  • Спробуйте замочити рушник в легкому сольовому розчині, сіль надійно зв'яже надлишок не вимитих миючих засобів, одночасно пом'якшуючи воду.
  • Не прасуйте махрові рушники, вони цього не люблять, якщо не обійтися без прасування, то використовуйте температуру не вище 150 градусів і обов'язково режим відпарювання. Ідеально підходить для рушників режим вертикального відпарювання.
  • По можливості, просушуйте рушники на свіжому повітрі, це не тільки сприяє їх м'якості, а й забезпечує ідеальну сухість і приємний аромат, однак не перестарайтеся. Пересушені рушники теж надмірно жорсткі.

Як відіпрати рушник з застарілими або складними плямами?


Перше, що варто запам'ятати, це те, що махрові рушники ні в якому разі не можна кип'ятити, інакше вони назавжди втратять свою м'якість і пухнастість.

Найкращий спосіб позбутися від плям – це замочити рушники в мильному розчині на пару годин, потім попрати в машинці звичайним способом.

При особливо сильних забрудненнях, місця плям можна натерти господарським милом, а потім замочити, однак будьте обережні, якщо ваші рушники яскравих кольорів, то замилювання може злегка знебарвити фарбу.

Для застосування такого способу потрібно спочатку перевірити, як поведе себе фарба рушника при контакті з милом, зробити це можна намиливши куточок, а потім прополоскавши його. Якщо колір залишиться незайманим, то можна сміливо користуватися методом замилювання плями перед попереднім пранням.

 

Тільки вам вирішувати, який рушник краще підійде для вашої ванної кімнати, але якщо ви будете слідувати нашим радам, будь махрові рушники будуть радувати вас своєю м'якістю, додаючи приємних моментів під час банних процедур.