Килими з натуральних шкур – дуже красива і статусна прикраса вашого дому, вони відрізняються теплом, м'якістю і надають кімнаті затишок. Найбільшою популярністю користуються килими зі шкури вівці, завдяки своєму кольору і висоті ворсу, проте навіть ті люди, яким дуже подобаються такі килими не ризикують їх купувати, тому що вважають, що за ними дуже важко доглядати.

Насправді, килим з овчини не вимагає якогось спеціального догляду, просто до неї треба ставитися дбайливо і акуратно дотримуватися кількох нескладних правил.


Правила догляду за килимом з овчини

 

  1. Килими з натурального хутра, в тому числі і з овчини раз в пару днів необхідно струшувати на балконі або сходовій клітці, для того, щоб дрібні порошинки не пробивалися всередину хутра
  2. Раз в тиждень такий килим необхідно обробляти звичайним сухим пилососом. Це робиться для того, щоб зібрати дрібний пил з ворси і шкіри килима, для того щоб забруднення не в'їдалися
  3. Чистячи килим пилососом, потрібно обов'язково приділяти увагу і нижній шкірі, а також за допомогою вологої ганчірки прибирати місце, де постійно лежи килим.
  4. Приблизно раз в місяць килим з овчини або іншого натурального хутра потрібно прати. Робити це дуже просто, або прати вручну в прохолодній воді або в пральній машині на делікатному режимі.
  5. При ручному пранні наберіть у ванну прохолодну воду, додайте спеціальний засіб для прання виробів з натуральної вовни, пусти виріб трохи полежить, близько півгодини, а потім акуратно, просто формуючи рукою хвилі, прополощіть килим в мильному розчині, а потім добре выполощите прохолодною водою. Важливо, щоб температура води при основною прання і при полосканні була однаковою, так як різкий перепад температур може ушкодити нижній шар шкіри.
  6. При машинному пранні вибирайте самий делікатний режим або спеціальний режим для прання натуральної вовни, кошти само собою повинні бути теж спеціальними. Віддайте перевагу рідким миючим засобам. Температура не повинна бути вище 40 градусів, а режим віджиму – не більше 600 обертів. Після завершення основного циклу прання, поставте додатковий режим полоскання, це гарантує повне вимивання миючого засобу і абсолютну чистоту килима.

Як сушити килим з хутра? 

 

  1. Для того, щоб висушити килим з овчини, просто розкладіть його в теплому, добре провітрюваному приміщенні на горизонтальній поверхні або просто на підлозі. Якщо килим ще сильно мокрий, то пройдіться по верху чистим махровим рушником, вымачивая зайву вологу.
  2. Поки килим сохне, його потрібно періодично струшувати, а також розтягувати шкіру основи в різних напрямках, щоб уникнути пересушування і деформації.
  3. Килим з овчини необхідно сушити природним способом, не використовуючи додаткові джерела тепла, так як вони можуть призвести до пересушування шкіряного шару, що, в свою чергу, призведе до його деформації і ламкості.
  4. Просушений килим потрібно вичесати спеціальною металевою щіткою, це поверне йому м'якість і пухнастість.

Як прибрати з килима плями?


Якщо на килимі є окремі сильно помітні плями, то їх потрібно обробляти окремо спеціальними порошками або народними методами. Наприклад, картопляними очистками або м'якоттю волоського горіха. Їх просто потрібно помістити в марлевий мішечок, пройтися по плямі, а потім промокнути мокрим рушником, через час пляма зникне. М'якоть волоського горіха також повертає блиск хутру.

Як повернути килиму з хутра блиск та свіжість?


Якщо килим втратив блиск, то його можна обробити за допомогою картопляного крохмалю. Його потрібно рівномірно розподілити по ворсу, кілька разів прочесати, а потім ретельно витрусити і пройтися пилососом для повного видалення частинок крохмалю.


Якщо з вашим килимом з овчини трапилася прикра обставина, і він пожовтів, то прибрати жовтизну можна за допомогою розчину 3% перекису водню з водою. На літр необхідна кількість – дві столові ложки, цим розчином необхідно обробити верхню ворсу, однак слід уникати його потрапляння на основу килима.


Для додання м'якості і еластичності шкіряного основи килима і уникнути його деформації, його слід обробити розчином води і гліцерином або сумішшю теплої води з яєчним жовтком і вазеліном.


Слідуючи всім цим рекомендаціям, можна довгі роки насолоджуватися красивим, теплим і затишним килимом з натурального хутра.